Osnovci iz Lukavca i Kalesije u posjeti Medresi

U Behram-begovoj medresi je 25.10.2018. godine održan seminar na temu „Mladi lideri“. Učesnici su bili najuspješniji učenici i učenice iz osnovnih škola sa područja općina Lukavac i Kalesija.

Na početku seminara obratio se Mensur Husić, pomoćnik direktora za nastavu u Behram-begovoj medresi, te tom prilikom istakao važnost sticanja liderskih vještina posebno za mlade ljude. Učesnici seminara su bili u prilici pogledati i promotivni film o Behram-begovoj medresi, te se na taj način, uz obilazak kompleksa Medrese, upoznati sa radom, organizacijom i infrastrukturom naše škole.

Radni dio seminara sa učenicima i učenicama održao je Bekir Šabić, odgajatelj u Behram-begovoj medresi.

Seminar će se ubuduće organizirati sa nekim drugim osnovcima sa područja tuzlanskog kantona.