Edukacija učenika prvog razreda

U oktobru su predstavnici stomatološke službe Doma zdravlja iz Tuzle učenicima prvog razreda Medrese održali predavanje o oralnoj higijeni. Bili su to dr.Mirjana Duspara, načelnica ovog odjeljenja, dr.Admir Brkičević, specijalista oralne medicine i parodontologije i Vesna Begić, glavna sestra. Tako je nastavljena uspješna saradnja ove službe Doma zdravlja i Medrese, koja traje već osam godina.

Učenicima prvog razreda su predavanje održali i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Odgojnog centra Tuzlanskog kantona. Tema njihovog predavanja vezana je za upotrebu, zloupotrebu i sigurnost na društvenim mrežama. Učenicima je o tome pričala Amra Kapidžić, inspektorica u odjeljenju za seksualne delikte, maloljetničku delikvenciju i nasilje u porodici Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona i Dejan Brkić, pedagog i psiholog u Odgojnom centru Tuzlanskog kantona. Oni su navodili iskustva iz svoje prakse, objašnjavajući zakonske regulative koje tretiraju pitanje zloupotrebe društvenih mreža.