Misak u posjeti RTVTK

U petak 18.1.2019. godine članovi redakcija Misaka posjetili su Radio Televiziju Tuzlanskog kantona, a u okviru redovne posjete medijima u našem gradu.

Kroz prostorije ove medijske kuće goste je proveo producent Robert Andrejaš i upoznao ih s radom, nastankom vijesti, njihovom montažom, te plasiranjem u eteru. Bila je ovo dobra prilika da se redakcija upozna i s poznatim televizijskim licima s ove medijske kuće, koji su objasnili kakav je posao novinara i koja je prednost baviti se ovim poslom.

Također su posjetili i radijski studio ove medijske kuće.

Radio Televizija Tuzlanskog kantona postoji od februara 1993. godine i naša škola ima jako dobru saradnju s ovom kućom.

Posebno je gledan ramazanski program u čijoj realizaciji učestvuju učenici naše škole.