Prvaci u vrednovanju srednjih škola Tuzlanskog kantona

Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona je na svojoj zvaničnoj web-stranici (pztz.ba), u kategoriji srednje obrazovanje, podkategoriji vrednovanja škola, objavio rezultate vrednovanja srednjih škola na području Tuzlanskog kantona za školsku 2017/2018. godinu.

U rangu svih srednjih škola, Behram-begova medresa u Tuzli je zauzela prvo mjesto, s ukupno ostvarenih 6.325 bodova. Na drugom mjestu, s osvojenih 4284 bodova, nalazi se Gimnazija Meša Selimović, a trećeplasirana je Richmond park international secondary school Tuzla, s osvojenih 4114 bodova.

Vrednovanje svih srednjih škola  na području Tuzlanskog kantona vršili su zaposlenici Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona, a po Instrumentariju Zavoda.