Srednjoškolci o kreativnom rješavanju konflikata

U Behram-begovoj medresi je u periodu od 22. do 24. februara realiziran seminar na temu Kreativno rješavanje konflikata.

Na seminaru su učestvovali učenici iz Katoličkog školskog centra „Sveti Franjo“ iz Tuzle, učenici Gimnazije „Ismet Mujezinović“ i Behram-begove medrese.

Kroz brojne vježbe i opuštalice 24 učesnika seminara su svojim zalaganjem doprinijeli kreativnom radu grupe učeći iz iskustva drugih i dajući priliku drugima da se okoriste njihovim vlastitim iskustvom.

AVP je program koji pomaže u razvijanju komunikacijskih vještina, razvija i podstiče empatiju, promoviše poštivanje drugog i drugačijeg, podstiče timski rad, saradnju, povjerenje i izgradnju zajedništva. Ovaj program podstiče čovjeka da vodi kvalitetan život bez nasilja i da otkrije svoj vlastiti potencijal koji će ga dovesti do željenog cilja.