Medreslije na mirnim protestima majki Srebrenice

U ponedjeljak 11. marta 2019. godine u Tuzli su na protestnoj šetnji majki Srebrenice bili učenici i učenice Medrese.

Svakog 11. dana u mjesecu članice udruženja “Žene Srebrenice“ podsjećaju domaću javnost na genocid koji je počeo 11. jula 1995. godine u Srebrenici.

Također, podsjećaju i da još tragaju za posmrtnim ostacima svojih najmilijih, ali i upozoravaju na slab proces identifikacije.

Nakon mirne šetnje, svi okupljeni su se pomjerili do gradske česme i još kratko u tišini upozorili javnost da njihova potraga za ubijenim još nije okončana.

Još uvijek traže 1.300 osoba s područja Srebrenice, koje su nestale tokom genocida.