Maturanti prošetali svojim gradom

U četvrtak, 18.aprila 2019. godine maturanti 343. generacije naše škole, tradicionalno su prošetali kroz Tuzlu. U pratnji svojih profesora i profesorica, roditelja i mnogobrojnih prijatelja, maturanti su svoju šetnju počeli ispred Medrese, prošetali su do platoa Kapije gdje su proučili Fatihu i položili bijele ruže za ubijenu mladost Tuzle na Kapiji 25.maja 1995. godine, koju su počinili vojnici srpske vojske. Zatim su se uputili do Džindić džamije i porte stare Medrese.

Ova generacija je brojna i završava je ukupno 142 učenika. Razrednici su bili hfz. Amir Hodžić, Fadil Alić, Alma Buljubašić i hfz. Edin Dedić. Odgajatelji su bili hfz. Nedžad Vehabović i Amina Mujić. Ovo je jedna u nizu od aktivnosti kojom maturanti obilježavaju završetak svog školovanja. A završava se svečanom akademijom koja će se održati u subotu 20. aprila 2019. godine sa početkom u 16 sati.