Edukativno putovanje najuspješnijih učenika

U organizaciji Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini u periodu od 20. do 23. septembra 2019. godine realizovano je edukativno nagradno putovanje za učenike medresa, koji su u prošloj školskoj godini ostvarili najbolje rezultate.

Prilikom ovog putovanja učenici su posjetili Novi Pazar, Skoplje, Tiranu, Podgoricu i Dubrovnik. Iz Behram-begove medrese na ovo putovanje je išlo jedanaest učenika u pratnji Dine Ćorovića, profesora fizike u našoj školi. Prilikom posjete ovim gradovima učenici su posjetili medrese, fakultete, džamije i druge znamenitosti,a imali su priliku da se upoznaju sa historijskim i kulturnim naslijeđem naroda koji žive na ovom prostoru.