Dan roze mahrame

I ove godine je 30.oktobar u našoj školi prošao u znaku podrške ženama koje su oboljele od karcinoma. Sve učenice medrese su na nastavi nosile roze mahrame. Na ovaj način pridružile su se ženama širom svijeta koje se solidariziraju s oboljelima od ove opake bolesti.

Širom svijeta u oktobru muslimanke učestvuju u ovoj kampanji, organizirajući različite aktivnosti, okrugle stolove i tribine, a jedini cilj je da se podigne svijest o rasprostranjenosti ove bolesti.

Dan roze mahrame počeo se obilježavati 2004. godine u SAD-u, a vremenom se proširio na Južnu Afriku, Egipat, Katar i druge zemlje.