Amerikanka Lindsay Bryda podučava učenike Medrese engleskom jeziku

U ovoj školskoj godini u našoj školi boravi Lindsay Bryda iz Sjedinjenih Američkih Država.

Ona radi kao asistent u nastavi engleskog jezika s učenicima na redovnoj nastavi, s polaznicima English Club, Book Club, Conversation Club, s polaznicima Access programa i s profesorima naše škole.

Završila je političke nauke u Sjedinjenim Američkim Državama i u našoj školi radi kao Fulbright English Teaching Assistant. U našoj zemlji će boraviti sve do juna 2020. godine.

Behram-begova medresa je njen domaćin, a istovremeno radi i u Američkom kutku u biblioteci Derviš Sušić u Tuzli, sarađuje s Filozofskim fakultetom u Tuzli i s Pedagoškim zavodom Tuzlanskog kantona.

Ovaj program je podržan od Vlade Sjedinjenih Američkih Država.