Na večeri duhovne muzike u Gunji

U petak 13.12.2019. godine hor Behram-begove medrese je nastupio na 3. večeri duhovne muzike u Gunji, u Hrvatskoj. Oni su se odazvali pozivu organizatora i glavnog imama Medžlisa Islamske zajednice Gunja Idris-ef. Bešića.

U programu večeri učestvovali su i učenici Osnovne škole iz Gunje, kao i predstavnici pravoslavne i katoličke zajednice iz Gunje i okolnih mjesta.

Džamija u Gunji je prva sagrađena džamija na prostoru Hrvatske nakon Drugog svjetskog rata. Sve do otvorenja džamije u Zagrebu ova džamija je bila jedina koja je postojala u Hrvatskoj.