Behram-begova medresa prva na vrednovanju srednjih škola Tuzlanskog kantona

I ove godine izvršeno je vrednovanje srednjih škola na području Tuzlanskog kantona. Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona je na svojoj zvaničnoj web stranici (pztz.ba) u kategoriji srednje obrazovanje, podkategoriji vrednovanje škola, objavio rezultate vrednovanja srednjih škola na području Tuzlanskog kantona za školsku 2018/19. godinu.

U rangu svih srednjih škola Behram-begova medresa u Tuzli zauzela je prvo mjesto, s ukupno ostvarenih 6.804 boda. Na drugom mjestu nalazi se Mješovita srednja škola iz Živinica, s osvojenih 4.928,20 bodova, a trećeplasirana je Mješovita srednja škola iz Gračanice, s osvojenih 4.750 bodova.

Vrednovanje svih srednjih škola na području Tuzlanskog kantona vršili su zaposlenici Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona po instrumentariju Zavoda.