Rektor IUS-a u Behram-begovoj medresi

U srijedu 15.1.2020. godine našu školu je posjetio rektor Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS) dr. Ahmet Yildirim. S njim su bili generalni sekretar IUS-a Armin Kerić i Mirnes Baltić PR menadžer IUS-a.

Ugostio ih je direktor Medrese sa svojim saradnicima (pomoćnici za nastavu i učenički dom i pedagog). Razgovarali su o dosadašnjem iskustvu i zajedničkoj saradnji, te unapređenju buduće saradnje.

Nakon razgovora obišli su kompleks Behram-begove medrese.

Internacionalni Univerzitet u Sarajevu osnovan je 2003. godine, a priznat je od strane Vijeća za visoko obrazovanje Republike Turske. Ima status privatnog univerziteta. Nastava se obavlja na engleskom jeziku.