Osnovnoškolci u posjeti Behram-begovoj medresi

Našu školu su u četvrtak 26.2.2020. godine posjetili učenici iz osnovnih škola Miladije i Tušanj, u pratnji svojih vjeroučitelja profesorica Šejle Dorić, Almase Šestan i vjeroučitelja Saudina Dedića.

Za učenike je pripremljen i kraći program, koji je izveo hor Behram-begove medrese i članovi sekcije znakovnog jezika, a gosti su nakon toga pogledali promotivni film o našoj školi. Obišli su kabinete hemije, biologije i fizike, a za njih su naši nagrađivani učenici izveli nekoliko eksperimenata, kako bi im približili ove izuzetno zanimljive znanosti.

Nakon toga su obišli kompleks Behram-begove medrese. Na kraju svoje posjete imali su priliku prisustvovati premijernoj izvedbi drame Bašeskija, San o Sarajevu koju su izveli maturanti, a čiju režiju potpisuje Emina Hatunić, profesorica bosanskog jezika u našoj školi.