Školovanje završila 344. generacija učenika

U ponedjeljak 20. aprila 2020. godine završena je nastava u Behram-begovoj medresi za 344. generaciju maturanata i maturantica.

Ova generacija broji 61 učenika i 64 učenice. Maturantima su razrednici bili Samir Spahić (IVa) i Kemal Jusufović (IVb), a odgajatelj Smail Hašarić. Maturanticama su razrednice bile Azra Fazlović (IVc) i Emina Hatunić (IVd), a odgajateljice Ehlimana Suljić i hfz. Zubejda Gobeljić.

Tokom školovanja u Medresi dobro su učili, postizali velike uspjehe u pojedinačnim i ekipnim takmičenjima i učestvovali u brojnim školskim programima i aktivnostima.

Ono što će ostati zabilježeno u školskom ljetopisu jeste da nisu organizirane svečanosti njihova ispraćaja, kao što su predaja emaneta, maturska šetnja ulicama Tuzle, matursko sijelo i svečana akademija. No, na drugi način, primjeren trenutnim okolnostima, ovaj najsvečaniji trenutak u životu ovih mladića i djevojaka bit će obilježen.