Poljoprivednim artiklima obogaćena ishrana učenika

Svake godine Behram-begova medresa dobije neke poljoprivredne proizvode za ishranu svojih učenika, skupljene u okviru provođenja ukupljanja zekata na poljoprivredne proizvode na području Muftiluka tuzlanskog.

To je akcija kojom muslimani koji se bave poljoprivrednom proizvodnjom i koji podliježu pod ovu obavezu obavljaju ovu islamsku dužnost tako što izdvajaju propisane količine proizvoda za zekat. Na našem području se ti proizvodi daju odgojnim i obrazovnim ustanovama koji su u okrilju Islamske zajednice u BiH, te za potrebe humanitarnih i drugih dobrotvornih organizacija.

Ove godine je iz šest medžlisa zekat upućen u Medresu: Gradačac, Teočak, Banovići, Kladanj, Janja i Srebrenik. Količine artikala koji su ukupljeni bit će velika ispomoć u učeničkoj kuhinji i doprinijet će raznovrsnosti učeničkih obroka.

Behram-begova medresa se zahvaljuje vjernicima s područja ovih medžlisa.