Drvo nezavisnosti BiH posađeno i u Medresi

Širom Bosne i Hercegovine, obilježavajući njen Dan nezavisnosti, posađeno je po jedno drvo, kao simbol ovog velikog dana i velikog praznika.

Pridružujući se ovoj svebosanskoj akciji i u Behram-begovoj medrese je 1. marta posađena breza.

Učinio je to njen učenik Harun Bećić, glavni i odgovorni urednik lista Misak.

Malu ceremoniju je uživo prenosila RTVTK, a posredstvom nje i Hayat TV i mreža stanica širom Bosne i Hercegovine. Tako se ova jedinstvena manifestacija obilježavanja Dana nezavisnosti mogla pratiti i u Bosni i Hercegovini i širom svijeta.

U program se javio i direktor Ahmed Hatunić, a prigodan muzički broj je na violini odsvirao učenik Fadil Umihanić.