Premijerno izvedena monodrama Emira Hadžihafizbegovića u Medresi

U četvrtak 9.12.2021. godine u Behram-begovoj medresi izvedena je tuzlanska premijera monodrame Sve je do nas.

Autor scenarija i izvođač je poznati bosanskohercegovački glumac Emir Hadžihafizbegović, Tuzlak.

Premijeri su prisustvovali učenici i profesori, te direktor Behram-begove medrese, kao i muftija tuzlanski Vahid-ef. Fazlović.

U tekstu monodrame, Hadžihafizbegović se bavi pitanjima današnjice i krizama i posrnućima kroz koja prolaze moderna društva, uključujući i bosanskohercegovačko. Alkoholizam, droga, prostitucija, kockanje i klađenje, te kamate najizraženiji su poroci koji uništavaju naše društvo.

Nakon premijere, glumac je nagrađen gromoglasnim aplauzom publike.

Nakon premijere uslijedilo je fotografiranje: svi učenici su željeli da imaju uspomenu na ovaj jedinstveni kulturni događaj i druženje s našim najpoznatijim i najnagrađivanijim glumcem.