U Medresi obilježen Međunarodni dan arapskog jezika

Obilježavajući 18.decembar, Međunarodni dan arapskog jezika, realizirano je niz aktivnosti u našoj školi.

Profesori arapskog jezika su sa učenicima priredili kviz znanja, izložbu panoa o značaju i ljepoti arapskog jezika, izradu stikera koji sadrže osnovne informacije o značaju poznavanja arapskog jezika u životu svakog muslimana.

Najuspješniji takmičari su nagrađeni, a svi učesnici u takmičenju su dobili zahvalnice.

Arapski jezik je jedan od najrasprostranjenijih jezika i trenutno je na četvrtom mjestu na svijetu po broju govornika . Ispred se nalaze engleski, mandarinski i španski jezik. Arapskim jezikom priča oko 300 milijona ljudi širom svijeta.On je jedan od šest službenih jezika Ujedinjenih nacija.

Od semitskih jezika arapski jezik ima najrazvijeniju morfologiju i sintaksu, te vokabular. Arapski jezik se odlikuje začuđujućim bogatstvom sinonima.

Allah dž.š. je posljednju Božiju objavu Kur'an objavio i dostavio na arapskom jeziku.Ovo nam govori o vrijednosti, jačini i bogatstvu arapskog jezika. Ali i o ljubavi i naklonosti Bošnjaka prema arapskom jeziku.