Četiri matematičara se plasirala na federalno takmičenje

Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona održano je 19.3.2022. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Tuzli.

Muhamed Numanović i Lejla Baturić, učenici prvog razreda, s osvojenih 37 bodova obezbijedili su drugo mjesto i s ovim sjajnim rezultatom plasirali su se na federalno takmičenje.

Husejn Jašić učenik drugog razreda, plasirao se na prvo mjesto s osvojenih 35 bodova, a Fatima Huskanović osvojila je treće mjesto s osvojenih 20 bodova.

I oni su se plasirali na federalno takmičenje.

Učenike su pripremale za takmičenje profesorice matematike u Behram-begovoj medresi, Jasmina Rahmanović i Merjem Udvinčić.