Uspostavljena saradnja s Goethe univerzitetom u Frankfurtu

U Behram-begovoj medresi je u danima 5. i 6. augusta ove godine boravila grupa od dvadeset profesora i studenata s Instituta za islamske studije i kuturu sa Goethe Univerziteta iz Frankfurta. Goste je predvodio prof.dr. Bekim Agai, izvršni direktor Instituta.

O historijatu Behram-begove medrese i njezinom radu goste je upoznao direktor Medrese Ahmed Hatunić.

Tokom ovog srdačnog susreta, dogovoreni su određeni vidovi saradnje između frankfurtskog Instituta i Behram-begove medrese.

Inače, na ovom prestižnom Univerzitetu u Njemačkoj već ima studenata koji su završili Behram-begovu medresu.

goethe medresa 141