Enida Fatić na Evropskom takmičenju iz fizike

Na četvrtoj Evropskoj olimpijadi iz fizike (European psysics Olympiad) našu zemlju će, između ostalih, predstavljati i učenica Behram-begove medrese Enida Fatić.

Olimpijada je trebalo da se održi u periodu od 2.6. do 6.6.2020. godine u gradu Satu Mare u Rumuniji, ali je zbog epidemije korona virusa odgođena. Novi datum njenog održavanja je 20. i 21. jula ove godine i bit će održana online.

Takmičenje će se sastojati iz dva dijela: izrade računskih zadataka i izvođenja eksperimenata. Enida Fatić će se takmičiti s još četiri takmičara koji predstavljaju Bosnu i Hercegovinu na ovom velikom takmičenju, a snage će odmjeriti predstavnici iz svih evropskih zemalja.

Podsjetimo da je Enida Fatić u prošloj 2019. godini bila dio šampionske ekipe naše škole koja je osvojila prvo mjesto u Federaciji Bosne i Hercegovine.