Kantonalni prvaci iz geografije

Kantonalno takmičenje iz geografije za učenike srednjih škola održano je u utorak 27.4.2021. godine. U rangu gimnazija naš učenik Harun Bećić je osvojio maksimalnih 100 bodova, te je zauzeo prvo mjesto.

Drugo mjesto su dijelile Gimnazija Meša Selimović i Katolički školski centar Sveti Franjo Opća gimnazija iz Tuzle sa osvojenih 90 bodova.

S obzirom na to da učenici Behram-begove medrese ovaj predmet izučavaju samo u trećem razredu, ovaj uspjeh našeg učenika je još veći.

Takmičenje je održano u organizaciji Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona. A domaćin ovog takmičenja bila je Gimnazija Meša Selimović.