Kantonalni prvaci iz historije

Kantonalno takmičenje iz historije za učenike srednjih škola održano je u četvrtak 29.4.2021. godine.

Predstavnik Behram-begove medrese Muhamed Dedić osvojio je maksimalnih 100 bodova, te zajedno sa predstavnicima Gimnazije Meša Selimović iz Tuzle i Gimnazijom Mustafa Novalić iz Gradačca dijeli prvo mjesto.

Naša predstavnica Kerima Spahić sa osvojenih 95 bodova zauzela je treće mjesto koje dijeli sa predstavnikom Gimnazije Meša Selimović iz Tuzle.

Behram-begova medresa je ponovila uspjehe iz 2018. i 2019. godine kada smo također osvojili prvo mjesto.

Ove godine takmičila su se 44 učenika iz 23 srednje škole sa područja Tuzlanskog kantona.

Organizator takmičenja je Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona, a domaćin ovogodišnjeg takmičenja bila je Behram-begova medresa.