Dva zlatna, dva srebrna i jedno bronzano odličje

Kantonalno takmičenje srednjih škola u atletici TK održano je 10. juna 2021. godine na stadionu Tušanj. Predstavnici naše škole postigli su izvanredne rezultate.

U disciplini trčanje na 100 metara naš učenik Bakir Baković osvojio je prvo mjesto, drugo mjesto je osvojio Muhamed Čirak u istoj disciplini.

U disciplini trčanje na 400 metara treće mjesto je osvojio Sulejman Buševac.

Begajet Šiljić je drugi u bacanju kugle.

U disciplini skok udalj Ismet Salkanović je osvojio četvrto mjesto.

Naši momci su prvo mjesto osvojili i u disciplini štafeta 4x100 metara. Pobjednici u ovoj disciplini su Bakir Baković, Jusuf Mehmedćehajić, Hamzudim Jakubović i Muhamed Čirak.

Sa ovim sjajnim rezultatom naši predstavnici su ekipni pobjednici Kantonalnog takmičenja, te su sa ovom pobjedom izborili plasman na federalno takmičenje, na kojem će predstavljati Tuzlanski kanton.