Šampioni fizike Federacije Bosne i Hercegovine

U subotu, 23.4.2022. godine, na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, održano je 26. takmičenje učenika srednjih škola Federacije Bosne i Hercegovine iz fizike. Našu školu su predstavljali učenici koji su se takmičili na kantonalnom nivou i koji su odbranili prošlogodišnju titulu šampiona. Na takmičenju su učestvovale 44 srednje škole i 81 učenik iz Federacije Bosne i Hercegovine.

Iz oblasti Mehanika i termodinamika Jašić Husein učenik drugog razreda zauzeo je prvo mjesto, Numanović Muhamed, učenik prvog razreda je zauzeo drugo mjesto, a Baturić Lejla učenica prvog razreda osvojila je osmo mjesto.

Iz oblasti Elektromagnetizam, oscilacije i talasi Baturić Ajla jezauzela peto mjesto.

Selver Sarajlić, učenik prvog razreda učestvovao je na takmičenju i ostvario zapažen rezultat.

Ovim rezultatom naši takmičari su odbranili prošlogodišnju titulu federalnih prvaka, a ovo je treći put da je Behram-begova medresa ponijela titulu federalnih šampiona iz fizike.

Mentor našim šampionima je Dino Ćorović, profesor fizike u Behram-begovoj medresi.

Ovaj izuzetan rezultat naših učenika proizvod je predanosti i rada tokom cijele školske godine.