Behram-begova medresa u Tuzli

Članovi ekološko-botaničke sekcije u akciji „Let's do it - očistimo zemlju za jedan dan“

U petak 22. aprila članovi ekološko-botaničke sekcije uzeli su učešće u akciji „Let's do it-očistimo zemlju za jedan dan“ u okviru koje je organizovano čišćenje divljih deponija u gradu Tuzli. Naše učenice i učenici bili su raspoređeni na lokacijama Stupine, Sjenjak, Brčanska Malta i Ilinčica.

Ova akcija je realizirana u povodu obilježavanja 22. aprila Dana planete zemlje i tog dana naš grad je čistilo više od  700 mladih ljudi - tuzlanskih osnovaca i srednjoškolaca, članova nevladinih organizacija i neformalnih grupa.

Let's do it  projekat u BiH je počeo 2012. godine i do sada je u volonterskim akcijama čišćenja ilegalnih deponija otpada i sadnje drveća učestvovalo oko 152 hiljade volontera, koji su  očistili oko 12 500 tona otpada i zasadili 315 hiljada sadnica raznih vrsta drveća. Naši učenici redovno učestvuju u ekološkim aktivnostima koje se organiziraju u gradu Tuzli.

Podnozje

galerija bottom

 

dmdm2rssb

POČETNA  |  HISTORIJAT  |  MEDRESA DANAS  |  VIJESTI  |  OGLASNA TABLA  |  MULTIMEDIJA  |  KONTAKT     Copyright 2017 © Behram-begova medresa u Tuzli