Behram-begova medresa u Tuzli

Radionice o redukciji nasilja

U subotu i nedjelju 28. i 29. septembra 2019. godine u Behram-begovoj medresi je održana osnovna AVP radionica. Učestvovalo je osam učenika i 13 učenica. Treneri su bili profesori Amir Hodžić, Rijad Šestan i bivša učenica naše škole koja je prošla trening Merima Bajrić.

Ove radionice se sastoje od okupljanja, vježbi, opuštalica i zatvaranja. Vježbe obuhvataju samopotvrđivanje, aktivno slušanje, kontrolu ljutnje, razvijanje potencijala, uviđanje načina komunikacije koja smiruje nasilje, ja poruke, rješavanje konflita, empatiju i timski rad.

Projekat alternativa nasilju je pokret čija je svrha redukcija nasilja u našem društvu.

Do sada su održane 32 bazične radionice, a 714 učenika i učenica je prošlo ove radionice iz naše medrese u periodu od 2008. do 2019. godine.

Podnozje

galerija bottom

 

dmdm2rssb

POČETNA  |  HISTORIJAT  |  MEDRESA DANAS  |  VIJESTI  |  OGLASNA TABLA  |  MULTIMEDIJA  |  KONTAKT     Copyright 2017 © Behram-begova medresa u Tuzli