Behram-begova medresa u Tuzli

Zaživio projekat Partnerstvo medresa

Naša škola je u periodu od 28.10. do 01.11. prvi put učestvovala u projektu Partnerstvo medresa. Partnerska medresa naše škole bila je Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika. Deset učenika drugog razreda Elči Ibrahim-pašine medrese u navedenom periodu prisustvovalo je nastavnim i vannastavnim aktivnostima u našoj školi. Dok su boravili u Medresi imali su priliku posjetiti kulturno-historijske znamenitosti ovog kraja: obišli su grad Tuzlu, posjetili stari grad Srebrenik, Gradačac i Bosanski Šamac. U sklopu vannastavnih aktivnosti prisustvovali su i AVP radionicama. Grupa učenika drugog razreda bila je zadužena da se druži sa gostima iz travničke medrese, kako bi se brže i lakše prilagodili životu u našem internatu. Pozitivna iskustva koja su ponijeli iz naše škole dobar su pokazatelj da ovaj projekat treba da preraste u tradiciju .

Podnozje

galerija bottom

 

dmdm2rssb

POČETNA  |  HISTORIJAT  |  MEDRESA DANAS  |  VIJESTI  |  OGLASNA TABLA  |  MULTIMEDIJA  |  KONTAKT     Copyright 2017 © Behram-begova medresa u Tuzli