Behram-begova medresa u Tuzli

Edukacija o oralnoj higijeni i zaraznim bolestima

U prvoj sedmici novembra za učenike prvog razreda naše škole realizovani su edukacijski programi koji se već tradicionalno u Medresi organizuju nekoliko godina.

Predstavnici stomatološke službe Doma zdravlja iz Tuzle su u ponedjeljak 4. novembra održali predavanje o oralnoj higijeni. Stručnjaci koji su se obratili učenicima su dr. Mirjana Duspara, načelnica ovog odjeljenja, dr. Admir Brkičević, specijalista oralne medicine i parodontologije i Vesna Begić, glavna sestra.

Nakon edukativnog predavanja bit će organiziran sistematski stomatološki pregled za učenike prvog razreda u Domu zdravlja Tuzla.

Također su naši učenici prisustvovali edukativnim predavanjima o zaraznim bolestima, njihovom širenju i prevenciji. Ova predavanja su održale dr. Jasna Šadić i dr. Amerlina Mehičić iz Higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja Tuzla.

Ova predavanja bi trebala da kod učenika razviju svijest o načinima prevencije i širenju zaraznih bolesti.

Ove edukacije su veoma važne za naše učenike.

Podnozje

galerija bottom

 

dmdm2rssb

POČETNA  |  HISTORIJAT  |  MEDRESA DANAS  |  VIJESTI  |  OGLASNA TABLA  |  MULTIMEDIJA  |  KONTAKT     Copyright 2017 © Behram-begova medresa u Tuzli