Najnastavnik građanskog obrazovanja

Profesor Ahmed Omerović je dobitnik priznanja Najnastavnik za školsku 2019/20. godinu.

On je nagradu dobio zbog posebnog doprinosa u realizaciji online nastave kao i doprinosa u kreiranju edukativnih sadržaja CIVITAS e-platforme za školske programe tog predmeta.

Dobitnici priznanja izvrsnosti Najnastavnik u realizaciji predmetne nastave građanskog obrazovanja u srednjim školama su još petero profesora iz Bosne i Hercegovine, koji su se istakli u realizaciji i kreiranju edukativnih sadržaja.

Profesor Ahmed Omerović predaje demokratiju i ljudska prava u Behram-begovoj medresi, a u junu 2017. godine također je dobio priznanje NajNastavnik.