Edukacija učenika o korona virusu

Edukacija za učenike od prvog do četvrtog razreda o postupanju i prevenciji oboljenja od virusa COVID-19 održana je u amfiteatru Behram-begove medrese u periodu od 14. do 16. septembra tekuće godine. Edukaciju su provele doktorice Higijensko epidemiološke službe Doma zdravlja Tuzla, Jasna Šadić i Amerlina Mehičić.

Medresa godinama sarađuje sa ovom službom i organizuje stručna predavanja i edukaciju iz oblasti zaraznih bolesti i njihove prevencije. Ova predavanja su izuzetno važna zbog boravka učenika u internatu, a i zbog trenutne epidemiološke situacije.