Realiziran projekat prostorije Vijeća učenika

Vijeće učenika Behram-begove medrese je realiziralo projekat „Svježa prostorija, svježe ideje“, koji je raspisala Fondacija Mozaik u saradnji s Mrežom vijeća učenika u Bosni i Hercegovini.

Projekat je realiziran u periodu od 20.1. do  20.3.2021. godine. Na glasanju je među pobjednicima imao najviše glasova, čak 485. Naši vrijedni učenici su u ovom projektu istakli problem nedostatka adekvatno uređene prostorije za kvalitetnije funkcioniranje njihova Vijeća. Pored dobivenih 1.500,00 KM od Fondacije Mozaik, kao podršku su dobili još i laptop, printer, a od Medrese i bijelu tablu. Od dobivenog novca kupljen je kancelarijski stol, radni stol, 17 stolica, te lazy begovi, lampa i mali stol za „kutak za relaksaciju“.

Za ovaj uspjeh je zaslužan cijeli tim naše škole na čelu s predsjednikom Vijeća učenika Maidom Mamićem i potpredsjednicom Selmom Džafić, te ostalim članovima ove ekipe Lejlom Sinanović, Fadilom Umihanićem, Elmom Polutak i Salimom Čamdžićem.