Školovanje okončala 345. generacija maturanata

U ponedjeljak 12.4.2021. godine svoje školovanje je okončala 345. generacija maturanata Behram-begove medrese.

Ova generacija broji 67 učenica i 69 učenika. Maturantima su razrednici bili profesori Asmir Dorić (IVa), Ervin Sejdinović (IVb) i odgajatelj Bekir Šabić. Maturanticama su razrednice bile Seldina Halilović (IVc) i Amila Hasanspahić (IVd), a odgajateljica Senada Vikalo-Mehmedćehajić.

Tokom školovanja u Medresi dobro su učili i ostvarili brojne uspjehe u pojedinačnim i ekipnim takmičenjima. Učestvovali su u velikom broju aktivnosti i manifestacija. Uz ostale brojne uspjehe ova generacija je iznjedrila i četiri hafiza i tri hafize.

Za učenika generacije proglašen je Ismail Brkić, a za učenicu generacije Selma Džafić.

Ova brojna generacija ostat će upamćena kao generacija koja je svoje školovanje završila u vrijeme pandemije, tako da četvrti razred nisu svi u isto vrijeme bili u školskim klupama, nego su pohađali nastavu u grupama. Nastava je bila intenzivnog karaktera.

Također su do daljnjeg prolongirane i maturske aktivnosti (predaja emaneta, maturska šetnja ulicama Tuzle i svečana akademija).