Predavanje o oralnoj higijeni

O Važnosti oralnog zdravlja i prevenciji karijesa učenicima prvog razreda Medrese su u utorak 26.9.2021. godine govorili načelnica stomatologije u Domu zdravlja Tuzla dr. Mirjana Duspara i specijalista oralne medicine i parodentologije dr. Admir Brkičević.

Doktorica Duspara je pričala o posljedicama karijesa na oralno zdravlje, o uzrocima ove bolesti, njenom liječenju i o preventivnim koracima. Također je pričala o najčešćim oboljenjima zubne šupljine i o načinu na koji se mogu izbjeći ovi problemi i kako da se posjeta zubaru svede na redovnu kontrolu.

Dr. Admir Brkičević je govorio o pravilnom načinu čišćenja zubi, te je dao neke korisne savjete o pravilnoj higijeni zubi.

Edukacija o oralnom zdravlju i higijeni koju provodi tim iz Doma zdravlja u Tuzli je već tradicionalna u našoj školi, a sljedeći korak jeste pregled zubi kod naših učenika prvog razreda u Domu zdravlja.