Dodijeljeni certifikati polaznicima Access programa

Dodjela certifikata učenicima koji su završili Access program bila je u četvrtak 14.10.2021. godine u amfiteatru Behram-begove medrese u Tuzli. Certifikate je dodijelio direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić koji se i obratio učenicima. Ove godine program je uspješno završilo 20 učenika i učenica naše škole. Administrator Access programa u medresama u Bosni i Hercegovini je naš profesor engleskog jezika Asmir Dorić.

Učenicima se video porukom obratila zamjenica ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini Deborah Mennuti.

Access je program Američke vlade koji se u našoj školi provodi uz podršku Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu i Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini od 2005. godine.Ovo je prilika da učenici unaprijede svoje poznavanje naprednog engleskog jezika i druge praktične i akademske vještine.