Druženje tuzlanskih i živiničkih srednjoškolaca

U srijedu 27.10.2021. godine u Medresi je održana radionica o životu poslanika Muhammeda, a.s.

Organiziranje učeničkih radionica je uvedeno 2015. godine.

Ove godine učeničkoj radionici su prisustvovali učenici Gimnazije Meša Selimović, Gimnazije Živinice, Opće gimnazije Katoličkog školskog centra „Sveti Franjo“ Tuzla, Mješovite srednje Elektrotehničke škole ,Medicinske škole, Ekonomsko-trgovinske škole i Behram-begove medrese.

Cilj ove učeničke radionice je obilježavanje rođenja Poslanika Muhammeda, a.s., te da učenici na ovakav način upoznaju ličnost Poslanika, a.s. razgovarajući o temama koje su vezane za njegov životopis.Pored toga, cilj je i učeničko međusobno upoznavanje, druženje i razmjena iskustava.