Omerbašić nova hafiza Behram-begove medrese

U nedjelju 13.2.2022. godine u Sarajevu je svoj hafiski ispit okončala maturantica naše Medrese Zulejha Omerbašić.

Ona je pred Komisijom za polaganje hifza proučila posljednje stranice Kur'ana. Ispit je trajao od 30. januara ove godine.

Članovi Komisije su bili kurra hafiz Dževad Šošić, hafiz Dževad Hrvačić, hafiz Muhamed Čajlaković i hafiz Abdul Aziz Drkić.

Muhafiz ovoj hafizi je bio hafiz Abdulah Kapo, profesor u Behram-begovoj medresi.

Zulejha Omerbašić je iz Lukavca. Učenica je četvrtog razreda Behram-begove medrese i tokom svog školovanja je bila superodlična učenica.

Hifz je završila za dvije i po godine, a počela ga je učiti 2019. godine.