Medresini takmičari na izletu u Sarajevu i Visokom

Učenici koji su predstavljali našu školu na kantonalnim i medresanskim takmičenjima, a ostvarili su izuzetne rezultate, nagrađeni su ekskurzijom. Njih trideset šest su sa svojim mentorima u četvrtak 16.6.2022. godine boravili u Sarajevu i ovu posjetu prijestolnici su iskoristili za obilazak Gazi Husrev-begove biblioteke. Nakon toga su posjetili i Visoko.

U medresi Osman-ef. Redžović u Visokom učenicima se obratio direktor Medrese prof.Dženan Handžić. Također su prisustvovali i času historije koji je održao profesor Emir Uzunalić. Nakon toga su posjetili planetarijum. Inače, ovo je jedina Medresa koja posjeduje planetarijum, a koji je u proteklom periodu posjetilo preko 3000 učenika i studenata.