Članovi ekološko-botaničke sekcije učestvovali u akciji Let’s do it – očistimo zemlju za jedan dan

U četvrtak 27. aprila članovi ekološko-botaničke sekcije učestvovali su u terenskoj akciji čišćenja ilegalnih deponija Let’s do it – očistimo zemlju za jedan dan.

Nakon registracije svih škola i volontera na platou kod Kina „Centar“ učenici naše škole upućeni su na lokaciju Slavinovići. U ovogodišnjoj akciji učestvovalo je 870 volontera, mladih ljudi, tuzlanskih osnovaca i srednjoškolaca, članova nevladinih organizacija i neformalnih grupa i prikupljeno je 47 tona otpada.

“Let’s Do It“  projekat u Bosni i Hercegovini je počeo 2012. godine i do sada je u volonterskim akcijama čišćenja ilegalnih deponija otpada i sadnje drveća učestvovalo 172.445 volontera, koji su očistili oko 13.000 tona otpada i zasadili 410.211 sadnica raznih vrsta drveća. Volonterske akcije „Let’s Do It – očistimo zemlju za 1 dan“ i „Let’s Do It – milion sadnica za 1 dan“ su do sada organizovane u 113 općina i cilj je projektom obuhvatiti sve općine u Bosni i Hercegovini.