Obilježen Svjetski dan čistog zraka

U utorak 5.novembra 2019. godine povodom Svjetskog dana čistog zraka koji se inače obilježava 3.novembra, u Behram-begovoj medresi je održana tribina na temu Ekološki značaj zaštite čistog zraka.

Tribinu su organizirali članovi i voditelji ekološko-botaničke sekcije, a prisustvovali su joj i učenici Opće gimnazije Katolički školski centar Sveti Franjo iz Tuzle, učenici Gimnazije Ismet Mujezinović iz Tuzle i Medicinske škole iz Tuzle.

Na tribini su aktualizirane teme o ekologiji zraka, predstavljeni su rezultati ankete među građanima Tuzle o čistoći zraka, održana radionica o značaju čistog zraka za živa bića i sl.

Učesnici ovog skupa su zaključili kako je neophodna ekološka edukacija i primjena postojećih zakonskih regulativa da bismo sačuvali čist zrak u našim prelijepim gradovima.