Osnovnoškolci iz Kozarca u Medresi

U subotu 28.5.2022. godine u organizaciji Centra za napredne studije iz Sarajeva, Behram-begovu medresu su posjetili učenici Osnovne škole Kozarac iz Kozarca.

Pedagog Behram-begove medrese Ramiz Nurikić družio se sa gostima i ovom prilikom u amfiteatru naše škole održao je predavanje o historiji Medrese, nakon čega su gosti imali priliku pogledati kratki film o našoj školi.

Nakon toga su obišli kompleks Medrese: učionice, biblioteku, džamiju i sportske terene. Sa učenicima je bio profesor bosanskog jezika u Osnovnoj školi Kozarac Amel Suljić i četvero nastavnika ove škole.

Edukativna ekskurzija je upriličena u okviru dvodnevnog seminara Ljudske slobode-Pravni aspekti i književne perspektive koji je održan u Kozarcu, a u organizaciji CNS-a iz Sarajeva.