Mirha Čikarić prva na kantonalnom takmičenju iz biologije

U četvrtak 21. aprila 2022. godine u Gimnaziji Ismet Mujezinović u Tuzli održano je kantonalno takmičenje iz biologije.

Na takmičenju su učestvovala osamdeset tri učenika iz osamnaest srednjih škola s područja Tuzlanskog kantona. Takmičilo se iz dvije oblasti: ekologija sa zaštitom životne sredine i genetika s biotehnologijom.

Učenica III razreda Behram-begove medrese Mirha Čikarić osvojila je prvo mjesto iz oblasti ekologija, s osvojena 92 boda. Našu školu su još još predstavljali Aldin Mehmedović, Azur Čeliković i Kanita Beganović.

Pripremu i pregledanje testova su obavili profesori sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Tuzli. Naše učenike su pripremali profesori Edin Brigić i Muamera Kozarević.

Organizator takmičenja je Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona i Gimnazija Ismet Mujezinović.