Prvi na kantonalnom takmičenju iz Projekta građanin

Na 22. Kantonalnom takmičenju iz Projekta građanin koje je održano 27. i 28. aprila u Teočaku, naša škola je zauzela prvo mjesto.

Učestvovalo je 14 srednjih i 14 osnovnih škola sa područja našeg kantona.

Tema koju je naša ekipa pripremila i obrazložila bila je Problem skupih lijekova na području Tuzlanskog kantona.

Ove godine našu školu na takmičenju su predstavile sljedeće učenice: Begajeta Šljivić, Nezira Mujčinović, Merima Bajrić, Amina Jakubović, Amila Glavić, Amina Ibišević, Lejla Tabaković i Leila Klapić.

Domaćin ovogodišnjeg takmičenja je Mješovita srednja škola iz Teočaka.

Projekat građanin je praktični dio Civitas programa, gdje učenici u svojoj zajednici istražuju problem i mjere javne politike u cilju razvijanja svojih rješenja, te predstavljaju nadležnim institucijama.Civitas u Bosni i Hercegovini je osnovan 1996. godine na inicijativu Centra za građansko obrazovanje, Vijeća Evrope i Agencije za informisanje SAD.